Kiedy piec kondensacyjny jest optymalnym rozwiązaniem?

Duża dostępność sieci gazowej sprawia, że ogrzewanie gazowe stało się jednym z najczęściej wybieranych systemów w przypadku domów jednorodzinnych. Gaz uznawany jest ponadto za paliwo czyste, więc jego stosowanie wiąże się z ochroną środowiska naturalnego. Dużą popularnością cieszą się także piece kondensacyjne. Co warto o nich wiedzieć?

Piece kondensacyjne to dodatkowa oszczędność.

Jeśli chodzi o piece kondensacyjne, pozwalają one na dodatkowe wykorzystanie energii odzyskiwanej ze spalin – dzięki temu zamiast wypuszczać spaliny i tracić ich ciepło przez komin, masz możliwość wykorzystania dodatkowej energii i w efekcie obniżenia kosztów ogrzewania gazowego. Wszystko to sprawia, że na etapie projektowania piec kondensacyjny dwufunkcyjny jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny – na czym polega jego działanie?

Piece kondensacyjne opierają swoje działanie na prostej zasadzie odzyskiwania energii ze spalin powstających podczas ogrzewania domu poprzez instalację gazową. W tradycyjnych piecach spaliny wydostają się przez komin wraz ze skumulowanym w nich ciepłem. Kocioł kondensacyjny przed odprowadzeniem spalin schładza je do tego stopnia, że para wodna ulega kondensacji, a uwolnione ciepło jest odprowadzane do systemu grzewczego.

W porównaniu z tradycyjnymi piecami sprawność kotłów kondensacyjnych sięga nawet 110%.

Tak wysoka sprawność będzie przekładała się na dodatkową oszczędność; odzyskiwanie energii cieplnej ze spalin umożliwia mniejsze zużycie gazu do centralnego ogrzewania. Jeśli do tej pory rachunki za ogrzewanie stanowiły poważną pozycję w domowym budżecie, wybierz nowoczesny piec kondensacyjny, który umożliwi dodatkowe oszczędzanie.

Skorzystaj z wygodnych rozwiązań dla niewielkich wnętrz.

Nie masz możliwości wygospodarowania osobnego pomieszczenia na kotłownię? Piece kondensacyjne mogą być zamontowane również jako piece wiszące. Dodatkowo w przypadku pieców dwufunkcyjnych nie musisz martwić się o dodatkowe miejsce do montażu dużego zbiornika na wodę. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/rodzaj/kotly-kondensacyjne/