Czyste powietrze – nasza wspólna sprawa!

Zanieczyszczenia powietrza dają się nam we znaki przede wszystkim podczas okresu grzewczego; do spalin emitowanych przez samochody dochodzi również smog emitowany przez stare piece oraz wytwarzany w procesie spalania plastiku czy odpadków. Aby poprawić warunki życia oraz jednocześnie zadbać o środowisko naturalne, warto postawić na ekologiczne rozwiązania.

Program Czyste powietrze to propozycja dla posiadaczy starych pieców.

Program Czyste powietrze kierowany jest zarówno do posiadaczy starego pieca lub kotła na paliwo stałe, jak i właścicieli nowych budynków, w których dopiero przeprowadzony będzie montaż źródła ciepła. W ramach programu Czyste powietrze właściciele budynków mogą starać się o dodatkowe środki, dzięki którym w budynku zamontowany zostanie źródło ciepła spełniające założenia programu.

Program Czyste powietrze to kilka prostych kroków.

Jeśli interesuje Cię dofinansowanie w ramach programu Czyste powietrze, zacznij od informacji dotyczących naboru oraz sprawdzenia potrzeb budynku. Następnie program czyste powietrze zakłada wypełnienie i złożenie wniosku oraz przygotowanie wszystkich niezbędnych dokumentów. Po ich weryfikacji przedstawiciel WFOŚiGW wizytuje nieruchomość oraz przygotowuje dokumenty. Na realizację inwestycji masz czas do trzech lat.

Możesz również odliczyć nakłady na termomodernizację od podatku.

Jeśli w danym roku podatkowym poniesiesz wydatki na materiały, urządzenia lub usługi związane z termomodernizacją budynków, których jesteś właścicielem, możesz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Nie podlega jej jednak dofinansowanie NFOŚiGW oraz wojewódzkich funduszy ochrony środowiska.

Zadbaj o czyste powietrze w trosce o swoich bliskich.

Choć ogrom inwestycji może Cię początkowo przerażać, pamiętaj, że instalując nowoczesne systemy grzewcze dbasz nie tylko o środowisko, ale również zdrowie swoich najbliższych. Warto wymienić stare piece i kotły na ekologiczne rozwiązania i skorzystać ze specjalnych ulg oraz dofinansowań. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/czyste-powietrze-dowiedz-sie-wiecej/