O zaletach piecy dwufunkcyjnych

Decydując się na ogrzewanie gazowe zwykle zależy nam nie tylko na samym centralnym ogrzewaniu, ale również podgrzewaniu ciepłej wody użytkowej. Dlatego najlepszą propozycją jest wówczas piec c.o. dwufunkcyjny – szczególnie w przypadku niewielkich domów jednorodzinnych i mieszkań.

Dlaczego piec c.o. dwufunkcyjny sprawdzi się lepiej od jednofunkcyjnego?

Piece jednofunkcyjne zwykle umożliwiają również podgrzewanie wody, jednak wiąże się to z koniecznością montażu dodatkowego urządzenia. Specjalny podgrzewacz pozwala na ogrzewanie wody użytkowej za pomocą gorącej wody wykorzystywanej w systemie centralnego ogrzewania. Takie rozwiązanie ma wielu zwolenników, jednak wygodniejszym sposobem będzie piec c.o. dwufunkcyjny.

Piec dwufunkcyjny gazowy z dodatkowym zasobnikiem – dodatkowa wygoda.

Aby usprawnić korzystanie z ciepłej wody możesz zdecydować się na piec dwufuncyjny gazowy wyposażony w dodatkowy zasobnik warstwowy. Zazwyczaj znajduje się on w jednej obudowie wraz z kotłem, dlatego nie musisz obawiać się konieczności montażu dodatkowego urządzenia. Intensywna wymiana ciepła i wysoka sprawność wymiennika sprawia, że nie musisz czekać na podgrzanie całej zawartości zasobnika.

Doskonałe rozwiązanie dla niewielkich domów.

Piec dwufunkcyjny gazowy sprawdzi się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie odległość od punktu poboru ciepłej wody do pieca nie jest zbyt duża; to także rozwiązanie dedykowane domom i mieszkaniom o jednej łazience połączonej z toaletą. Jeśli długość rury, która łączy piec z punktem poboru będzie przekraczała 5 metrów, oczekiwanie na gorącą wodę będzie uciążliwe. Piec dwufunkcyjny może być również montowany nie tylko w kotłowni, ale również pomieszczeniach użytkowych.

Piece kondensacyjne – dodatkowe oszczędności.

Piec kondensacyjny dwufunkcyjny to sposób na dodatkową oszczędność, bowiem wykorzystuje on część ciepła ze spalin powstających przy ogrzewaniu domu. Taki piec kondensacyjny dwufazowy będzie nieco droższym rozwiązaniem, jednak bardzo szybko możesz liczyć na zwrot kosztów inwestycji. Zobacz więcej na http://www.broetje.pl/kociol-dwufunkcyjny-jednofunkcyjny-podgrzewaczem/