Termoizolacja budynków jednorodzinnych – sposób na niższe koszty grzania

Termomodernizacja budynków jednorodzinnych to działanie mające na celu zmniejszenie zapotrzebowania budynków na energię. Budynki postawione jak najtańszym kosztem często okazywały się niewystarczające pod względem ochrony przed zimnem; ponadto starsze, kilkudziesięcioletnie domy mogą wymagać dodatkowej izolacji.

Odpowiednio przeprowadzona termomodernizacja budynków jednorodzinnych pozwala na zmniejszenie kosztów.

Jeśli termomodernizacja budynków jednorodzinnych zostanie przeprowadzona w sposób prawidłowy, zmniejszy się nie tylko koszt ogrzewania. Działanie ma również wpływ na obniżenie kosztów chłodzenia w przypadku budynków z zamontowaną klimatyzacją. Ponadto zmniejsza się również zużycie energii przeznaczanej do podgrzewania wody.

Oszczędne ogrzewanie? Zacznij od audytu energetycznego.

Pierwszym krokiem do obniżenia kosztów ogrzewania jest sprawdzenie, jaki jest stan techniczny budynku. Dzięki specjalnemu audytowi masz możliwość określenia, w którym miejscu z domu ucieka najwięcej ciepła, jaki etap powinien być zrealizowany jako pierwszy oraz które elementy instalacji wymagają pilnej wymiany, które zaś spełniają swoją rolę wystarczająco.

Podstawowym działaniem jest ocieplenie domu.

Aby oszczędne ogrzewanie przebiegało efektywnie, należy ocieplić dom lub chociażby jego część – dzięki temu straty ciepła będą mniejsze. Zazwyczaj newralgicznym punktem są nieocieplone strychy i poddasza użytkowe, a także wyniesione podpiwniczenia balkony i loggie. Znaczenie ma nie tylko samo ocieplenie, ale również grubość warstwy izolacyjnej.

Wymiana okien – niezbędna przy stratach ciepła.

Nowoczesne okna pozwalają na dodatkowe oszczędne ogrzewanie dzięki swojej szczelności. Aby ją uzyskać, niezbędny jest profesjonalny montaż – nawet najlepsze okna nie będą spełniały swojej funkcji, jeśli nie zostaną prawidłowo zainstalowane. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców – zwykle przy zakupie okien mamy możliwość podjęcia decyzji o montażu przez firmę.