Czy warto wymienić stary piec na nowy?

Męczy Cię konieczność codziennego palenia w piecu? Masz dosyć pilnowania dostaw węgla oraz nieustannego bałaganu? Nie zwlekaj i postaw na nowoczesne i bezobsługowe piece gazowe, dzięki którym zapomnisz o niedogodnościach związanych z ogrzewaniem domu jednorodzinnego.

Piece węglowe to nieustanne problemy i bałagan.

Nawet najlepsze piece węglowe będą problematyczne w codziennej obsłudze: musisz pamiętać o regularnym dorzucaniu węgla, zajmować się rozpalaniem oraz przeprowadzać regularne konserwacje. Dodatkowo cała kotłownia będzie nieustannie wypełniona brudzącym węglem, a zanieczyszczenia przenoszą się również na pozostałe pomieszczenia.

Wybierz alternatywę – piec gazowy.

Jeśli Twoja posesja znajduje się w bliskim sąsiedztwie przyłącza gazowego, możesz zdecydować się na piec gazowy. Jego zaletą jest przede wszystkim bezobsługowe działanie: nie musisz codziennie zajmować się jego obsługą. To szczególnie ważne w przypadku osób starszych, które nie mają siły na regularne dokładanie węgla do pieca. Nowoczesne piece umożliwiają nie tylko ogrzewanie domu, ale również pozwalają na ogrzewanie wody do celów użytkowych; jedno urządzenie wystarczy, by zapewnić sobie ogrzewanie domu i jednocześnie dostęp do ciepłej wody.

Piec gazowy jest stosunkowo tani w eksploatacji.

Sama instalacja systemu w przypadku znajdującego się w pobliżu przyłącza do sieci nie będzie zbyt kosztowna. Gaz jest ponadto na tyle tanim paliwem o stałej cenie, że nawet podczas dłuższych sezonów grzewczych nie musisz obawiać się o wielkie rachunki za ogrzewanie.

Dzięki specjalnym programom możesz zyskać dofinansowanie.

Jeśli planujesz wymianę starego pieca na nowy piec gazowy, skorzystaj z opcji dofinansowania takiej wymiany. Możesz zyskać środki finansowe na wymianę starego pieca generującego pyły i zanieczyszczenia na nowe, ekologiczne źródła ciepła. Jeżeli przed podjęciem takiej inwestycji powstrzymują Cię koszty, nie musisz już dłużej się zastanawiać – skorzystaj z programu dofinansowania i uzyskaj zwrot pieniędzy za wymianę starego pieca na paliwo stałe.