Piece kondensacyjne gazowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Zakładasz nową instalację grzewczą w swoim domu? A może dopiero rozważasz, które rozwiązanie będzie najlepsze? Coraz więcej osób wybiera piece kondensacyjne gazowe – zanim jednak podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na kilka kwestii.

Piece gazowe kondensacyjne – na czym polega ich działanie?

Piece kondensacyjne gazowe opierają swoje działanie na wykorzystaniu spalin i znajdującej się w nich energii cieplnej. Specjalny system, w który wyposażone są piece gazowe kondensacyjne umożliwia schłodzenie spalin do tego stopnia, by para wodna uległa kondensacji i uwolniła dodatkową energię cieplną. Dzięki temu piece gazowe kondensacyjne pozwalają na dodatkową oszczędność.

Piece kondensacyjne gazowe – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim istotna będzie moc pieca; odpowiednio dobrany parametr sprawi, że piec będzie działał efektywnie, a jednocześnie oszczędnie. Jeśli wybierzesz piec o zbyt niskiej mocy, musisz liczyć się z problemem niedogrzania pomieszczeń. Z kolei zbyt wysoka moc pieca nie będzie wykorzystywana, dlatego nie ma sensu ponoszenie dodatkowych kosztów.

Piec z zasobnikiem: rozwiązanie dla wymagających.

Piec gazowy kondensacyjny z zasobnikiem różni się od podstawowego modelu pieca dodatkowym zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową. Dzięki niemu piec gazowy kondensacyjny z zasobnikiem pozwala na użytkowanie ciepłej wody nie tylko w jednej łazience, ale również w domach z kilkoma punktami poboru ciepłej wody. Jeśli przed decyzją o piecu kondensacyjnym powstrzymywała Cię obawa przed brakiem ciepłej wody – wybierz wariant z zasobnikiem. Dzięki temu nie musisz już martwić się koniecznością wcześniejszego ogrzewania większej ilości wody przed kąpielą.

Nowoczesne piece są bezpieczne w codziennej eksploatacji.

Denerwujesz się na myśl o użytkowaniu pieca gazowego w domu? Niesłusznie – obecnie najnowocześniejsze rozwiązania są w pełni bezpieczne, a producent udziela gwarancji na ich szczelność. Piece kondensacyjne mogą być bez problemu montowane zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach.