Kociol do mieszkania – przegląd propozycji

Zastanawiasz się nad modernizacją ogrzewania w swoim mieszkaniu? A może instalacja grzewcza pilnie wymaga wymiany? Aby cały system działał efektywnie i umożliwiał ogrzewanie wszystkich pomieszczeń, ważny jest przede wszystkim niezawodny kocioł do mieszkania.

Kocioł do mieszkania – jaki wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, które sprawdzą się zarówno w niewielkim mieszkaniu, jak i dużym domu jednorodzinnym. Warto przyjrzeć się nowoczesnym rozwiązaniem, ponieważ nowa instalacja grzewcza nie będzie wymagała szybkiej wymiany. Przestarzałe kotły będą wiązały się z większym zużyciem gazu oraz awaryjnością, dlatego jeśli masz zamiar kupić kocioł do mieszkania, sięgaj po rozwiązania nowej generacji.

Jaki kocioł wybrać, by instalacja grzewcza działała bez problemu?

W przypadku mieszkań doskonałą propozycją będzie kocioł kondensacyjny; pozwala on na dodatkową oszczędność energii, a jednocześnie jest rozwiązaniem bezobsługowym, które nie wymaga od użytkowników skomplikowanej zmiany ustawień. Odzyskiwanie części energii cieplnej ze spalin bezpośrednio przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie, co w przypadku większych mieszkań może mieć szczególne znaczenie.

Kocioł dwufunkcyjny: ogrzewanie i podgrzewanie wody w jednym.

Jeśli oprócz instalacji grzewczej chcesz zapewnić sobie dostęp do gorącej wody, wybierz kocioł dwufunkcyjny. Jest on zaprojektowany w ten sposób, by wszystkie elementy urządzenia mieściły się w obudowie, dlatego doskonale sprawdza się przede wszystkim w przypadku mniejszych mieszkań, w których nie ma miejsca na montaż dodatkowego zasobnika.

Nie masz miejsca na kotłownię? Wybierz kocioł wiszący.

W mieszkaniach bardzo rzadko można spotkać kotłownie: to rozwiązanie uwzględniane przy projektowaniu domów jednorodzinnych. Metraż mieszkania nie pozwala zwykle na stworzenie dodatkowego pomieszczenia, w którym będzie znajdował się piec. Dlatego rozwiązaniem są wiszące piece, które zajmują o wiele mniej miejsca i mogą być zamontowane w niemal każdym pomieszczeniu. Zajrzyj na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/przeznaczenie/budownictwo-mieszkalne/