Zasada działania kotła kondensacyjnego

Planujesz wymianę kotła gazowego? Możesz skorzystać ze specjalnego dofinansowania w ramach programu Czyste powietrze. Warunkiem jest montaż nowoczesnego urządzenia ograniczającego emisję pyłów i zanieczyszczeń do atmosfery. Idealną propozycją będą kotły kondensacyjne. Na czym polega ich działanie?

Kocioł kondensacyjny – zasada działania jest bardzo prosta.

Nowoczesny kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny to rozwiązanie, które pozwala na odzyskiwanie części zużytej energii cieplnej ze spalin. Tradycyjne kotły odprowadzają spaliny przez komin, a wraz z nimi z domu ucieka część energii cieplnej. Kocioł kondensacyjny pozwala na odzyskanie części energii poprzez prosty mechanizm kondensacji.

Kotły kondensacyjne to specjalnie zaprojektowane systemy.

Nowoczesne kotły kondensacyjne umożliwiają skraplanie pary wodnej; przed odprowadzeniem spalin przez komin następuje ich schłodzenie, a para wodna ulega kondensacji. Następuje wówczas uwolnienie ciepła, które zostaje odprowadzone do systemu grzewczego. Wszystko to sprawia, że kocioł kondensacyjny pozwala na odzyskiwanie części energii cieplnej.

Postaw na oszczędne rozwiązania.

Jeśli chodzi o kocioł kondensacyjny, zasada działania pozwala na wykorzystanie dodatkowej energii cieplnej znajdującej się w spalinach. Dzięki temu cała instalacja grzewcza zużywa mniej paliwa, co z kolei przekłada się na obniżenie rachunków za energię cieplną. Choć ogrzewanie gazowe uznawane jest za stosunkowo tanie, to jednak każda zaoszczędzona złotówka sprawia, że warto wybrać nowoczesny kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny.

Na wymianę kotła możesz uzyskać dofinansowanie.

Dzięki specjalnemu programowi Czyste powietrze masz możliwość wymiany swojego starego pieca na paliwo stałe lub zakupu i montażu nowoczesnego pieca wykorzystującego czyste paliwo. Wystarczy przeprowadzić analizę energetyczną budynku, złożyć wniosek i uzupełnić go o wymagane dokumenty oraz przejść weryfikację, by zyskać dodatkowe środki na wymianę pieca lub kotła grzewczego. Zajrzyj na http://www.broetje.pl/kategoria-produktu/kotly-kondensacyjne/